Filtruj według

Cena

Cena

  • Zakres: 3,00 zł - 185,00 zł
Marka

Marka

Pokaż wszystkie + Ukryj -

Dostępność

Dostępność

Klucze torx

Produktów w tej kategorii: 28

Aktywne filtry

Praktyczne klucze torx

Klucze torx to narzędzia, które przydają się nie tylko w profesjonalnych warsztatach, ale również domowym majsterkowiczom. Bardzo często korzystają z nich monterzy, elektrycy czy mechanicy. Komplet tych kluczy warto mieć w swojej skrzynce z narzędziami, ponieważ ułatwiają wiele różnych prac związanych z wkręcaniem popularnych śrub o łbie sześcioramiennej gwiazdy. W naszym sklepie oferujemy zarówno pojedyncze modele torxów w różnym rozmiarze, jak i praktyczne zestawy w praktycznych etui. Oferujemy wysokiej jakości klucze torx takich marek, jak Topex, NeoTools oraz Bondhus.

Rodzaje kluczy torx

Klucze są narzędziami, które występują w różnych wariantach. Nie inaczej jest z torxami. Rozmiary tych kluczy oznacza się literą T oraz numerem (np. T20), co odpowiada konkretnej mierze podanej w milimetrach, którą najlepiej odczytać z tabeli producenta. Klucze torx występują w rozmiarach od T1 do T100. Jeśli chodzi o rodzaje tych kluczy, to do najpopularniejszych zalicza się:

torx typu L - jak mówi nazwa, jego kształt przypomina literę L. Jest to jeden z najpopularniejszych torxów i wykorzystuje się go najczęściej przy odkręcaniu śrub w sprzęcie elektronicznym, różnych drobnych urządzeniach bądź meblach. Choć tego rodzaju narzędzie nie posiada rękojeści, to ma jedną bardzo istotną zaletę - jest dwustronny.

torx typu T - klucz ten przypomina swoim wyglądem literę T i najczęściej jego ramiona są tworzywem sztucznym, co zwiększa komfort trzymania podczas dokręcania śrub. Ze względu na kształt, torx tego typu wykorzystuje się do bardziej precyzyjnych prac, np. do dokręcania śrub mocno osadzonych w łatwo dostępnych miejscach.

torx wielofunkcyjny - w tym wypadku mamy do czynienia nie z jednym, a z kilkoma kluczami torx. Jest to swego rodzaju multitool, ale zamiast kilku rodzajów narzędzi mamy do dyspozycji różne rodzaje kluczy torx. Najczęściej spotyka się te narzędzia zamknięte w formie scyzoryka. 

torx przegubowy - dzięki zastosowaniu przegubu, klucz zyskuje na użyteczności. Ruchoma część narzędzia pozwala na pracę w trudno dostępnych miejscach.