Filtruj według

Cena

Cena

  • Zakres: 37,00 zł - 4 230,00 zł
Marka

Marka

Pokaż wszystkie + Ukryj -

Dostępność

Dostępność

Klucze dynamometryczne

Produktów w tej kategorii: 114

Aktywne filtry

Do czego służą klucze dynamometryczne?

Dokręcanie niektórych nakrętek bądź śrub wymaga użycia określonej siły. W tym wypadku najlepiej zastosować klucz dynamometryczny. Dzięki niemu praca będzie bardziej precyzyjna i uniknie się uszkodzenia gwintu. Wyróżnić można kilka rodzajów kluczy dynamometrycznych, które różnią się od siebie mechanizmem działania:

mechaniczny (klinowy);

wychylny;

łamany;

elektroniczny;

wyzwalany;

wskazówkowy;

sprzęgłowy.

Klucz dynamometryczny - jak działa?

Klucz dynamometryczny wykorzystuje prawo Hooka, które zostało opracowane w XVII wieku. Jego działanie można bardzo prosto opisać. Mianowicie narzędzie posiada specjalną sprężynę, która odpowiednio napina się, co umożliwia dostosowanie siły wkręcania. Z kolei wbudowana zapadka blokuje narzędzie w momencie, gdy siła dokręcania, którą ustalimy zostanie osiągnięta.

Zastosowanie kluczy dynamometrycznych

Klucze dynamometryczne znajdują zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu, a to za sprawą swojej różnorodności. Stosuje się je między innymi podczas dokręcania śrub w kołach rowerowych, motocyklowych bądź samochodowych. Narzędzia te będą również odpowiednie do wkręcania śrub silnikowych, świec, bagażników oraz innych elementów delikatnych, które wymagają zastosowania odpowiedniej siły oraz precyzji.

Jak używać klucza dynamometrycznego?

Nauka obsługi klucza dynamometrycznego nie jest trudna i nawet początkujący majsterkowicz poradzi sobie z jego prawidłowym użytkowaniem. Przede wszystkim, trzeba ustawić moc dokręcania. Informacje o momencie dokręcania są dostępne w tabelach producenta. W kolejnym kroku należy wybrać odpowiednią nasadkę i założyć ją. Następnie przykłada się klucz do śruby i dokręca do momentu, aż pożądana siła zostanie osiągnięta.

Praca z kluczem dynamometrycznym jest naprawdę nieskomplikowana, dlatego tego rodzaju narzędzie warto mieć w swoim warsztacie. W naszym sklepie oferujemy klucze wysokiej jakości, które posłużą przez wiele lat. Polecamy zarówno narzędzia marki NeoTools, Proxxon, jak i Tengtools, które cieszą się bardzo dobrymi opiniami wśród fachowców.