Filtruj według

Cena

Cena

  • Zakres: 5,00 zł - 120,00 zł
Marka

Marka

Pokaż wszystkie + Ukryj -

Wkrętaki płaskie

Produktów w tej kategorii: 50

Aktywne filtry

Wkrętaki płaskie - klasyka gatunku!

Śrubokręty płaskie to jedne z najpopularniejszych narzędzi, z których korzystają profesjonaliści w warsztatach i domowi majsterkowicze. To również najpowszechniejsze typy wkrętaków, a wszystko za sprawą tego, że powstały jako pierwsze. Tego rodzaju narzędzia występują w wielu rozmiarach - od 0,7 do 12 mm. Wyróżniają się nie tylko grubością końcówki, ale również jej szerokością. Wkrętaki płaskie są przystosowane do prac ze śrubami o pojedynczym nacięciu.

Nasz sklep jest bogaty w narzędzia do majsterkowania. W skład asortymentu wchodzą m.in. wkrętaki różnego typu - również płaskie. Jeśli potrzebujesz śrubokręta do swojej skrzynki narzędziowej w warsztacie, możesz skorzystać z naszej oferty. Polecamy wybór pojedynczych wkrętaków, jak i zakup całego zestawu tych narzędzi. Oferujemy sprawdzone akcesoria pochodzące od renomowanych marek, jak NeoTools, Topex czy Felo.

Wkrętak płaski - jak wybrać solidne narzędzie do pracy?

Zakup narzędzi zwykle wiąże się ze sporym problemem. Ciężko jest znaleźć akcesoria, które będą nie tylko niedrogie, ale także dobrej jakości i wygodne w użytku. Nawet podczas zakupu wkrętaków warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Przede wszystkim trzeba sprawdzić z jakiego materiału wykonana jest robocza część tego narzędzia.

Groty najczęściej wykonuje się ze stopu chromowo-wanadowego lub stali chromowo-molibdenowej. Jeśli jednak potrzebne jest narzędzie do pracy w nieco trudniejszych warunkach, lepiej wybrać wkrętak wykonany z materiału nieco utwardzonego poprzez kucie, ale trzeba pamiętać, że cena takiego wkrętaka może być znacznie wyższa od wersji standardowej.

Istotnym elementem każdego wkrętaka jest trzon oraz rękojeść. Trzon powinien być głęboko osadzony w uchwycie. Sama rękojeść musi być wygodna, aby praca była komfortowa. W tym wypadku wybór powinien paść na modele profilowane i pokryte materiałem antypoślizgowym. Zdecydowanie wpłynie to na wygodę pracy bez wyślizgiwania się narzędzia podczas majsterkowania.