Filtruj według

Cena

Cena

  • Zakres: 6,00 zł - 40,00 zł
Marka

Marka

Pokaż wszystkie + Ukryj -

Dostępność

Dostępność

Kielnie

Produktów w tej kategorii: 94

Aktywne filtry

Bez kielni nie ma budowy!

Kielnie, to obok szpachelek i pac, podstawowe narzędzia, które wykorzystuje się podczas prac budowlanych. Bez tych narzędzi ciężko byłoby w sposób szybki nakładać i rozprowadzać kleje oraz zaprawy. W naszym sklepie znajdziesz różnego rodzaju kielnie od znanych i cenionych producentów, jak Stalco czy NeoTools.

Rodzaje kielni

Podobnie do wielu innych narzędzi, kielnie występują w wielu różnych rozmiarach, a także kształtach. Wybór odpowiedniej kielni będzie zależny od pracy, jaką ma się do wykonania. Wyróżnia się aż 6 głównych typów tych narzędzi:

kielnie sztukatorskie - przy pracach z detalami, gdzie wymagana jest duża precyzja przy nakładaniu masy, tego rodzaju narzędzia spiszą się najlepiej. Wykorzystuje się je m.in. na budowie i podczas prac remontowych przy wypełnianiu ubytków. Swoje zastosowanie znajdują również w pracowniach artystycznych.

kielnie murarskie - są to najbardziej uniwersalne i rozpoznawalne narzędzia. Mają trójkątny kształt i będą dobrym pomocnikiem podczas układania płytek czy murowania. Są lekkie i poręczne, dzięki czemu sprawdzą się zarówno na większych powierzchniach, jak i w trudno dostępnych miejscach.

kielnie trapezowe - są nieco podobne do kielni trójkątnych, ale ich kształt bardziej przypomina trapez. Większe rozmiary tych narzędzi stosuje się do nakładania zapraw na większej powierzchni. Z kolei modele mniejsze mogą być przydatne do prac związanych z wypełnieniem szczelin bądź ubytków.

kielnie kątowe - ich specyficzna budowa sprawia, że są doskonałe podczas robót związanych z wykończeniem kątów oraz narożników. Można nimi nanosić i wyrównywać różnego typu zaprawy. To dobre narzędzia do tynkowania czy gipsowania ścian.

kielnie spoinowe - mają charakterystyczną budowę. Są cienkie i długie, najczęściej w formie prostokąta. Jak nazwa wskazuje, przydają się szczególnie do prac związanych ze spoinowaniem, np. fugowaniem płytek.

kielnie specjalne - są one przeznaczone do nanoszenia zapraw w konstrukcjach wykonanych z betonu komórkowego. Pozwalają na bardzo cienkie i równomierne rozprowadzanie masy.