Jaki pistolet do pianki będzie najlepszy?

Pianka montażowa jest bardzo często wykorzystywana na budowach, a także przy niektórych pracach remontowych. Najłatwiejszym sposobem na aplikację pianki jest użycie specjalnego pistoletu. To dzięki niemu można w sposób dokładny nałożyć odpowiednią ilość pianki do uszczelnienia czy izolacji. Choć na rynku dostępnych jest wiele modeli tego rodzaju narzędzia, to wybór odpowiedniego nie zawsze jest prosty. Na co warto zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu pistoletu do pianki?

1. Obudowa pistoletu do pianki powinna być wykonana z trwałego materiału odpornego na rdzę. Najczęściej korpusy są metalowe z ocynkiem lub powłoką niklową, co zapobiega korodowaniu materiału. Dostępne są również wersje wykonane z aluminium, który charakteryzuje się lekkością.

2. Uchwyt pistoletu najczęściej pokrywa się tworzywem sztucznym, co ułatwia chwyt, a dodatkowo zapobiega wyślizgiwaniu się narzędzia. Warto wybrać model z profilowanym uchwytem, który podnosi komfort pracy.

3. Metalowy spust pokryty teflonem to najlepszy wybór ze względu na trwałość i łatwość w czyszczeniu. Cyngle pokryte tworzywem sztucznym ciężko jest domyć np. z resztek zaschniętej pianki.

4. Iglice i dysze mogą być wykonane z różnych materiałów, ale najlepiej sprawdzają się wersje z mosiądzu, miedzi bądź stali. Warto jednak pamiętać, że dany materiał musi być bardzo dobrze zabezpieczony przed korozją, np. teflonem.

5. Strumień piany reguluje się za pomocą pokrętła. Powinno być ono nie tylko zabezpieczone na wypadek korodowania, ale również stabilne i precyzyjne podczas ustawiania.

Wybierz pistolet do pianki z naszego sklepu!

Jeśli poszukujesz solidnego pistoletu do pianki, najlepiej wybrać sprawdzony sklep. W naszym znajdziesz wiele rodzajów narzędzi od producentów, którzy cieszą się dobrą opinią wśród fachowców. Proponujemy pistolety do pianek od Topex, Verto czy AWTOOLS w świetnych cenach. Wybierając produkty z naszego asortymentu masz gwarancję ich jakości. Zachęcamy również do sprawdzenia innych narzędzi z oferty!

Do góry
Menu
Zamknij
Koszyk
Zamknij
Wróć
Konto
Zamknij